Ve středu odpoledne 26/8 proběhne v rámci doprovodného programu workshop pro mládež s názvem "Kdo se bojí techna?".

Lektor DJ Romeo Green /Other beats/ se stylově vymezuje pojmy jazz, nu-jazz, latin, bossa nova, jazz breaks, old school... neboli "slušná hudba pro spořádané tanečníky".DJ ROMEO GREEN na brněnské scéně patří již k veteránům. Začínal v polovině devadesátých let v legendárním Mescalitu. I když v převratném dění tehdy se prudce rozvíjející naší taneční scény chvíli hledal svoji parketu - brzo se u něj projevila zvýšená pozornost pro okrajovější žánry. Do svých setů tak postupně víc a víc přimíchával prvky jazzu, latiny a jak sám říkal "jiných rytmů" než těch převládajících. To se odrazilo v pořádání večírků pod značkou Other beats.

Tehdy došlo k prvním kontaktům s Angličanem - djem Adem Peachmentem (Brownswood basement), se kterým se začal pravidelněji objevovat v tuzemských klubech. Jeho žánrová vyjímečnost posléze upoutala i promotéry a tak přišly první úspěchy ve formě hostování na festivalech Latin fest a Jazz goes to town, kde svým djským setem doplňoval nabídku živých muzikantským vystoupení. V posledních letech se víc a víc přiklání k break beatu s prolnutím s oldschoolovou klasikou. To dělá z jeho hraní maximálně taneční záležitost. V současnosti je především specialista na after party po vystoupení kapel (opět především těch najazzlých, ale dejme tomu i rockových) v brněnském klubu Fléda.

Takže pokud jste zde byly v posledních čtyř, pěti letech na Yvonne Sanchez, Danu Bártovi, The Frames, Billy Cobhamovi nebo Hooverphonic apod., mohli jste ho zastihnout za gramofony. Svoje hraní bere jako příležitost být a setkat se s lidmi a užít si s nimi společně radost ze života. I proto podporuje různé alternativy a tzv. neziskový sektor. Před třemi lety například připravil první párty pro vozíčkáře.
__________________________________________________________________________________________
TRIALOG | MÍSTO PRO ČLOVĚKA | SILNÍ BEZ NÁSILÍ | GEN ROSSO | JANT-BI | 65.POLE
........... Design by 65.pole | Návštěvnost od 1.6.2007: | Návštěvníků on-line: ...........