Unikátní mezinárodní verze projektu prevence šikany a násilí mezi dětmi SILNÍ BEZ NÁSILÍ bude na konci srpna 2009 uvedena na letošním jubilejním 10. ročníku FESTIVALu 3 + 1 v Letovicích.

Mezinárodní kapela (18 umělců z 9 zemí světa: Argentina, Brazílie, Keňa, Tanzanie, Španělsko, Polsko, Itálie, Švýcarsko a Filipíny) představí spolu s mládeží z 5 zemí EU muzikál STREETLIGHT.

Projekt SILNÍ BEZ NÁSILÍ probíhal v letech 2007 - 2009 ve své klasické podobě na školách v Německu, České republice, Maďarsku, Rumunsku a Polsku a všude zanechal viditelné stopy v postoji mladých k násilí. Z výpovědí žáků, ředitelů škol, umělců, ale i odborníků zapojených do projektu, vyplynula touha po realizaci společného projektu na trans-nacionální úrovni. Mládež z jednotlivých zemí Evropské unie zahrnutých do projektu prožila v rámci SILNÍ BEZ NÁSILÍ podobnou zkušenost, ale zažila ji separátně na lokální úrovni své školy. Mezinárodní verze projektu SILNÍ BEZ NÁSILÍ je odpovědí na přání mladých setkat se, sdílet svoje zkušenosti z projektu, navázat nová přátelství, kontakty a partnerství mezi školami na internacionální úrovni.

Mezinárodní verze projektu SILNÍ BEZ NÁSILÍ se uskuteční ve dnech 25. až 30. srpna v Letovicích, a to právě u příležitosti desátého výročí místního FESTIVALu 3+1. Na akci přijedou zástupci z jednotlivých škol z Německa, Česka, Maďarska a Polska. K účasti budou přizvání také další mladí z Čech a Slovenska a samozřejmě také místní obyvatelé a školy mikroregionu Letovicko.

Program bude pestrý. Mládež se napříč národnostmi a věkem zúčastní 11 workshopů vedených kapelou Gen Rosso a společně pak veřejnosti představí muzikál STREETLIGHT. Účastníkům projektu bude nabídnuta široká paleta kreativních workshopů - sportovní, taneční, bubenický, divadelní, výtvarný a mediální. Nedílnou součástí projetu budou také programy neformálního vzdělávání, například letní škola "Společně pro Evropu", filmový festival představující národní kinematografie, výstavy, apod. Programy mají za cíl podpořit v mladých myšlenku společného evropanství. Mladým bude nabídnuta možnost zúčastnit se sobotního festivalového programu pro veřejnost, který bude zahrnovat koncertní představení, prezentaci neziskových organizací a soutěže a programy pro rodiny s dětmi. Účastníci mezinárodní verze projektu SILNÍ BEZ NÁSILÍ tak dostanou příležitost prezentovat svou společnou práci širokému publiku.

Zájemci, kteří se chtějí zúčastnit workshopového týdne a vystoupit společně s kapelou GEN ROSSO v muzikálu STREETLIGHT v pátek 28. srpna 2009 v Letovicích, necht´ se hlásí na
kotkova@trialog-brno.cz, Marie Kotková (+420 608 931 228).

Aktuality a podrobné informace budou zanedlouho také ke stažení na
www.silnibeznasili.cz a www.triplusjedna.cz

__________________________________________________________________________________________
TRIALOG | MÍSTO PRO ČLOVĚKA | SILNÍ BEZ NÁSILÍ | GEN ROSSO | JANT-BI | 65.POLE
........... Design by 65.pole | Návštěvnost od 1.6.2007: | Návštěvníků on-line: ...........