SENEGAL MEETS PRAGUE
Tisková zpráva 2006 [word]
O projektu [word]
[www.africkydum.cz]
[www.jant-bi-acogny.com]

pátek 24. 8. 2007
17.00 - prezentace projektu Senegal meets Prague, setkání s umělci, s autory projektu, meet & greet s novináři a veřejností, fotografie z cest, "ochutnávka" a pozvání na sobotní africké taneční a bubenické workhopy a večerní představení a fire-show, zdarma

sobota 25. 8. 2007
10.00 - workshop afrického tance a bubnování
[viz Bubenický workshop] - Dílna Libasse Guye, určeno všem zájemcům, nutno se přihlásit, zdarma
10.00 - 12.00 - prodej výrobků ze Senegalu
22.00 - představení - v rámci hlavního hudebního programu a fire-show
[viz Hudební program]


Na FESTIVAL 3+1 přijedou:

Ciré Beyé

Zahájil svou uměleckou kariérou herectvím ve městě St Louis. Tamtéž se později setkal s přední senegalskou tanečnicí a choreografkou Germain Acognie, která mu ukázala novou cestu výrazu. Nyní je Ciré nejen tanečníkem a choreografem, který cestuje po celém světě, ale také pravou rukou samotné Geraine Acognie. Působí hlavně v souboru Jant-bi a je jedním ze zakladatelů asociace Cikao Baax Yaye. Tato asociace podporuje tanečníky, hudebníky a jiné umělce, ale hlavně mladé lidi a děti v jejich umělecké tvorbě.

Pape Ibrahima Ndiay "KAOLACK"
Miloval tanec již jako malý chlapec a věděl, že bez něj nemůže být - "on sám je tanec". V roce 2000 začal vystupovat v "Dance Theatre - Dakar". Rok poté mu v Toubab Dialaw bylo nabídnuto studium v mezinárodním centru pro africký tanec - L'École des Sables (zakladatelka Geraine Acognie). Kaolack zde získal profesionální vzdělání současného afrického tance, a tak v roce 2003 začala jeho světová taneční kariéra - více na www.jant-bi-acogny.com. Kaolack je také jedním ze zakladatelů asociace Cikao Baax Yaye.

Jak Cire, tak Kaolack se účastnili nejrůznějších projektů a workshopů po celém světě (Amsterdam, Paříž, New York, Sydney, Tokyo a mnoho dalších měst). Jejich tvorba vychází z tradičního afrického tance, není jim cizí ani buto a moderní africký tanec.

Libass Guye
Vynikající bubeník a perkusionista. Svou uměleckou tvorbu zahájil jako řezbář kalabas, avšak po pěti letech se vrhl na diembe a už se ho nepustil. Také se věnuje zpěvu a hře na tradiční senegalské nástroje.
[zpět na PROGRAM]