Projekty mezinárodního kulturního dialogu
V pátek 24. 8. 2007 proběhne v sále Restaurace Na Koupališti oficiální zahájení Festivalu 3+1 v Letovicích. Program vypukne v 17 hodin.

Páteční podvečer bude věnován představení projektů mezinárodního kulturního dialogu. Prezentovat přijedou pořadatelé a hlavní aktéři projektu SENEGAL MEETS PRAGUE.
Za pořadatele to bude Kristýna Daňková a Jaroslava Hašková z občanského sdružení Africký dům
[www.africkydum.cz].
Ze Senegalu dorazí např. skvělý bubeník a perkusionista Libass Guye, herec a tanečník Ciré Beyé a profesionální tanečník a choreograf Pape Ibrahima Ndiay "KAOLACK"
[www.jant-bi-acogny.com].

Věhlasní senegalští umělci pozvou účastníky programu na sobotní bubenické a taneční workshopy a na jejich večerní vystoupení a na fire-show v rámci hlavního hudebního programu.
Hlavním cílem je přispívat k poznávání a sbližování se s africkou kulturou a uměním, šířit vzájemnou úctu a respekt. K vidění budou fotografie z cest a z vystoupení, umělci také přivezou prodejní výrobky přímo ze Senegalu.

Dalším mezinárodním projektem, který se na festivalu představí, je MÍSTO PRO ČLOVĚKA
[www.mistoprocloveka.cz]. Páteční podvečer bude vernisáží mezinárodní výstavy s tématem Město - místo pro člověka. Partnery Místa pro člověka se také stala Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně [web.fmk.utb.cz], která představí související studentské projekty (audiovize, animace, fotografie, design). Návštěvníci se mohou těšit na projekci krátkých studentských filmů, výstavu fotografií, apod.

Prezentovat se bude také mezinárodní projekt prevence násilí mezi mládeží SILNÍ BEZ NÁSILÍ (EU - Projekt DAPHNE),
[www.stark-ohne-gewalt.de].

Následovat bude společný raut. Páteční večer tak bude prostorem pro neformální setkání a rozhovory umělců, autorů projektů, neziskových organizací, podnikatelů, zástupců státní správy, pana hejtmana, účastníků letních škola a workshopů se širokou veřejností, umělci a médii.

Na zahájení budou přítomni Ing. Stanislav Juránek, hejtman Jihomoravského kraje, jehož záštitu Festival 3+1 opět nese, TRIALOG, hlavní pořadatel Festivalu 3+1, starosta Letovic, Mgr. Radek Procházka a další zástupci města, BOP Křetínka, APOS Koupaliště. Moderovat bude Aleš Juchelka. Program je zdarma a je otevřen široké veřejnosti a médiím.

Přesný harmonogram pátečního večera upřesníme.
[zpět na PROGRAM]